keri üles
EsilehtBlogiNippe ja nõuandeidNippe töövahendite ja tarvikute organiseerimiseks

Nippe töövahendite ja tarvikute organiseerimiseks

Nippe ja nõuandeid tööriistade ja tarvikute organiseerimiseks

Pole saladuse, et iga töö nõuab oma tööriista ja iga tööriist omakorda erinevaid tarvikuid ja kõikvõimalikke otsikuid. Ajapikku hakkab paratamatult aga tegijal töömehel või lihtsalt hobikorras nokitsejal neid tihtipeale hoomamatul hulgal kokku kuhjuma. Kuna maksimaalselt efektiivne ja sujuv töö nõuab enamikel meist vähemalt sama head töökorraldust, ei tasu oma tööpaiga organiseerimist kergekäeliselt võtta. Tihtipeale on aga kindla töö jaoks vajaminevate tööriistade hulk niivõrd suur, et asjad on ennast mingi ajaperioodi jooksul ise ära "organiseerinud" ning õiget vahendit on raske leida. Tekkinud segadus hakkab jällegi inimese loomupärast korrastamisoskust pärssima ning häid tööriistade organiseerimisideid ei pruugigi kohe pähe tulla. Selle artikli mõte on eelkõige Sulle, lugeja, inspiratsiooni ja kasulikke ideid anda.

Leht penoplasti organiseerimiseks

 

Kasuta puuride, freesotsikute jmt. organiseerimiseks penoplasti

Lõika endale terava vaibanoaga sobivas suuruses tükk penoplasti ja liimi see viimasest suurema tüki vineeri külge. Kasuta selleks piisavalt jämedat penoplasti, et ka raskemad esemed kindlalt omal kohal püsiksid. Saadud tahvli saad kruvidega sobivasse kohta seinal kinnitada. Vajaminevad augud tee jämedamatele tarvikutele alati mõne peenema esemega (näiteks ristpeaga kruvikeerajaga) ette ja suru seejärel vastav puur või muu otsik ettevaatlikult juba ette torgatud auku - nii saad kõige parema ja täpsema tulemuse. NB! Augud tee alati umbes 45° nurgaga ülespoole, et millegi omavoliliselt välja kukkumist vältida! 

Aiavoolik saetera kaitseks


Kaitse saeteri aiavoolikuga

Saeteri on üsna keeruline teritada ning kogu protsess võib ainult käsiviilide olemasolul arvestatavalt aega võtta - millegiga terale vastu minnes võib viimane kohe aga kergesti nüristuda. Pealegi võib töökohas rippuv terav saag õnnetusjuhtumi korral kellegile vigastusi tekitada. Seetõttu tuleks ka saed kohe pärast kasutamist millegiga ära katta! Üks hea võimalus saeterade katmiseks on tavaline aiavoolik sobivasse pikkusesse lõigata ning see veel omakorda keskelt pikkupidi noaga pooleks teha. Saadud voolikujupi saab pärast sae kasutamise saeterale kaitseks peale panna, ennetades kõiki ülalmainitud probleeme.

PVC toru käsisae tera kaitseks


Käsisaagide teri saab kaitsta ka PVC toruga

Pikenda enda käsisaagide eluiga, lõigates umbes 13 mm diameetriga pvc toru saeteraga sobivasse pikkusesse ja saagides sarnaselt aiavooliku meetodilegi saega sinna sisse pilu. Saadud vutlar lükka saetera selle kaitsmiseks peale.


Seinataskud


Seinataskud

Tavaliselt kipuvad elektriliste lihvijate lihvpadjad ja erinevad lõikekettad mõnes sahtlis või ämbris istuma. Parem viis taoliste tarvikute organiseerimiseks on järgmine: Lõika mõned kausikujulised plekk- või tugevast plastikust anumad kaskelt pooleks ja kinnita need kurvidega seinale. Selleks sobivad ideaalselt ka vanad potid ja plekktaldrikud, kui neid piisavalt kavalalt kinnitada oskad. Saadud taskuid saad kõikvõimalike ümarate ja õhukeste tarvikute hoiustamiseks kasutada. 

 

Peitlite hoidja

Kasuta PVC torusid peitlite organiseerimiseks

Selleks, et head peitlid ei peaks lahtiselt mõnes sahtlis seisma kasuta järgmist nippi:

Lõika peitli käepideme pikkusega jupp pvc toru ja sulge selle üks ots endale käepärase meetodiga (näiteks keera alumisest otsast kruvi läbi). Kõige ilusam ja korrektsem on seda teha muidugi konkreetsele torule sobiva külge liimitava PVC torusulguriga. Saadud torude seinal hoidmiseks lõika välja tükk puitu, tee sinna toru välisdiameetrile vastavad augud ja liimi torud aukudesse. Saadud hoiusüsteemi saad riiulina omale sobiva meetodiga seinale kinnitada.

 

Mutrivõtmete hoidja


Mutrivõtmed seinale

Ütle EI plastikämbris vedelevatele mutrivõtmetele, kust parasjagu vajamineva tööriista leidmine omajagu aega võtab. Selleks, et kõik enda mutrivõtmed suuruse järjekorras seinale ära organiseerida, saab kasutada mõnda odavat rohkete konksudega hoidjat (näiteks pildil näidatud lipsude ja vööde hoidjat).





Erinevatel inimestel seisavad kasutuna kodus erinevad esemed, mida kavalalt kasutades ülalmainitud viisidel rakendada saab. Seega on see artikkel eelkõige ideede andmiseks ja inspiratsiooni tekitamiseks kui konkreetsete samm-sammult lahenduste pakkumiseks. Kasuta kindlasti ka enda fantaasiat ja tegutse isiklike võimete piirides.

NB! Tööriistamaailm ei võta vastutust eelmainitud nippide turvalisuse eest! Kui suudad kuidagi endale, kellegi teise tervisele või varale meie nõuandeid järgides kahju teha, vastutad tagajärgede eest ise. Kasutagem asju ise tehes ikka ja jälle eestlastele omast kainet mõistust ning kui mõni tööprotsess või lahendus tundub potentsiaalselt ohtlik, jäta see tegemata!