Tööd ja tegevusi jagub, ning tuleb ette olukordi, kus pistikut pole varnast võtta. Elektrit läheb aga tarvis, ning lahenduse võib leida generaatorite maailmast, mille abil vool sinna kanda, kuhu parasjagu vaja. Kärcher on küll eelkõige tuntud oma saavutuste poolest puhastusseadmete vallas, kuid firma mitmekülgsesse tootevalikusse kuulub nii mõndagi erinevat, sealhulgas ka generaatoreid. Eks ole ka nii, et puhastamist vajavad tihti enim just sellised kohad, kuhu vähem ligi pääseb, ja eks sealgi läheb vaja voolu, mille abil puhastustöö edukalt läbi viia. Täna heidame pilgu Kärcheri tootevalikus leiduvatele generaatoritele PGG 3/1, PGG 6/1 ja PGG 8/3. Sellest kolmikust leiab sobiva vahendi nii koju kui ka professionaalile kasutamiseks. Mis neid eristab, mis on sarnast ja mis juhul üht või teist eelistada tasuks? Vaatame järgi.
Ühisnimetajateks on kolmel mobiilsel vooluallikal bränd ja Kärcherile omane kvaliteet. Kõigi kolme generaatori puhul saab välja, et tegu on vastupidava masinaga, mida samas on kerge kasutada. Ühtne element on elekterkäivituse funktsioon – saad tööd alustada mugavalt ja sujuvalt ning energia põhitegevusele koondada. Samuti on kõigil kolmel masinal AVR-pingeregulaator, mis hoiab ohjes pinge ja sageduse kõikumist. Seeläbi saab vältida tundlikele elektroonikaseadmetele juhuslikult kahju tegemist. PGG-seeria generaatoritel leiduv tugev metallraam kaitseb generaatorit löökide ja kulumise eest ning ühtlasi on nad sitked tööhobused. Kauakestvus on üks Kärcheri toodete oluline omadus, ning seda aitab tagada generaatorit kaitsev väljalülitamisfunktsioon: kui õli tase jääb alla vajaliku määra, lülitub masin ise välja, et puudus ei jõuaks hakata generaatorit kahjustama.
Kolm generaatorit, kolm suurusjärku
Kui vaadata kolme generaatorit eraldi, siis PGG 3/1 eristub selgelt oma kompaktsuse ja kerguse poolest. Ilma lisatarvikuteta 51.7 kilogrammi (kogu pakend tervikuna on küll umbes 5 kilo jagu raskem) kaaluva vooluallika pikkuseks, laiuseks ja kõrguseks on vastavalt 645, 622 ja 549 millimeetrit. Kütusepaak mahutab 15 liitrit ning generaator võib ühe paagitäiega töötada kuni 12 tundi, täisvõimsusel 6.5 tundi. 3/1 võimsuseks on 2.8 kW, mis sobib hästi näiteks koju või mõne muu väiksema koormusega olukorra jaoks.
PGG 6/1 on selgelt võimsam, aga ka suurem ja raskem. Selle kaaluks on 84, koos kõige pakendisse kuuluvaga juba üle 92 kilogrammi ning mõõtudeks 743 x 713 x 670. Võimsam olemus tähendab, et see on ka vägagi pädev abiline näiteks ehitusplatsile või muusse töisesse keskkonda, kus võib korraga voolu vajada mitu erinevat seadeldist nagu survepesur või tolmuimeja. Võimsusega 5.5kW toimetava generaatori paaki mahub 25 liitrit bensiini ning tööd suudab see teha järjest kuni 10 tundi, täisvõimsusel jällegi vähem – 6.5. Professionaalidele hästi sobiv 6/1 läheb kokku näiteks Kärcheri kõrgsurvepesuritega, ning on tänu ratastele ja kokkuvolditavale käepidemele ka oma suuremate mõõtude juures mugav käsitleda.
PGG 8/3 võib nimetada Kärcheri generaatorite lipulaevaks, ning see sobib hästi suuremateks ehitusprojektideks või teisteks sarnastelt mastaapseteks ettevõtmisteks, kus on vaja arvestatavat voolu ja usaldusväärset esitust. Kaalult mudelist 6/1 mõneti raskema (pakendis eksemplar kaalub peaaegu 100 kilo) generaatori mõõdud on eelmainituga samad, nagu ka bensiinipaak, aga võimsuseks on 7.5 kilovatti. Ühest paagitäiest piisab kuni 7 tunniks tööks, täisvõimsusel on sama arv 5.5. Generaator pakub erinevaid ühendusvõimalusi (kahe maandusega AC-pistikupesa ning punane kolmefaasiline 400 V pistikupesa); vastupidavad rehvid ja käepide tagavad ka kindla, mugava kulgemise.
Kokkuvõte
Kolmel Kärcheri generaatoril on konstruktsioonist ohutusfunktsioonideni mitmed sarnasused. Peamine erinevus on mastaap ja võimsus, millest valikul juhenduda. Tööriistamaailma generaatorite valikust leiad kõik kolm eksemplari, nagu ka palju muud. Edukat genereerimist!