keri üles
EsilehtBlogiKuidas validaKolm kiiret näidet, mille abil sügiseks õige lehepuhur valida

Tööriistamaailma uudiskiri

LIITU
Täname, et liitusite Tööriistamaailma uudiskirjaga!
Teata meile
Sul on tööriistauudiseid
või nõuandeid? Anna
neist ka meile teada
info@tooriistamaailm.ee
Turvaline ostukoht Turvaline ostukoht Äripäeva TOP ettevõta 2022

Kolm kiiret näidet, mille abil sügiseks õige lehepuhur valida

23. september 2022

Sügisene pööripäev on kätte jõudnud ja aknast on näha, kuidas esimesed lehed puudelt juba langevad. Aga olgem ausad, enamik meist ei kavatse niipea reha järgi haarata, sest kuna puudel pole kombeks heita lehti ühe-kahe korraga, vaid ajapikku kuniks tõeliste öökülmade saabumiseni, tundub lehtede riisumine alati tänamatu tööna, mille tänane tulemus on homseks juba unustustehõlmas.

Aga kui lõpuks saabub päev, mil enam ei saa pilku ära pöörata lehtedesse mattunud majaesiselt või aialt, paistab mõte ülesande ettevõtmisest reha abil arusaadavalt heidutav. Kes siis tahaks veeta pool päeva nädalavahetusel lehti kokku kraapimas?

Inimestele meeldib mugavus. Ja koristusaja saabumisel on mugavaimaks abimeheks just lehepuhurid, seda nii suurte kui väikeste pindade koristamisel. Aga kuidas valida endale sobilik lehepuhur? Talumehel, tänavahooldajal ja eramuomanikul on väga erinevad vajadused selleks tööks.
Küsimusi tärkab mitmeid: kas valida bensiinimootoriga või akumootoriga? Kas kodukasutaja puhur või professionaalne puhur? Kui suure pinna koristamisega on tegu? Kas sinu keskkond on müratundlik? Kui võimas peaks sinu puhur olema?

Mootor Esimese asjana tuleks ära otsustada, kas valida bensiinimootori või akumootoriga lehepuhuri kasuks. Kuna tänapäeval valiksid vähesed meist võrgutoitekaabliga lehepuhuri, ei lisa me neid võrdlusesse.

Bensiinimootoritega seostatakse tihti lisavõimsust, mida mõned akumootoriga lehepuhuritelt ei eelda. Kuid siiski on tänapäeval akumootorid juba niivõrd edasi arenenud, et pakuvad tõsist konkurentsi bensiinimootorile. Ent kui silme ees ei seisa just keset metsa seisev suur taluõu, pole tõenäoliselt ka bensiinimootorit sulle tarvis, sest mis iganes lisajõudu see pakkuda võib, kaasneb sellega koheselt mitu miinust: bensiinitoitega lehepuhurid on lärmakamad, keskkonda reostavamad, ning erinevalt akupuhurist, vajavad iga-aastast hooldamist. Seega on akupuhur mõistlikum valik koduseks kasutamiseks (näiteks linnakeskkonnas) ja väiksematel maatükkidel.

Võimsus Lehepuhurit valides ei tasu vaadata ainult kui kõrged on selle näitajad, mis toote all kirjelduses välja on toodud. Kõige parema töötulemuse ja ergonoomika saavutamiseks tuleks jälgida puhuri õhukiiruse, õhuhulga ning puhumistoru läbimõõdu omavahelist suhet.

Õhukiirus otsustab, kui efektiivselt puhur lehed maast lahti tõstab ning õhuhulk otsustab lehtede minema puhumise. Kui aga õhuhulk jääb nõrgaks, siis ei aita ka võimas õhukiirus, sest lehed langevad juba varsti jälle ligidusse maha ning krundi puhastamine on kordades aeganõudvam. Kui aga õhuhulk on tugev, aga õhukiirus jätab soovida, on probleem vastupidine. Seega tuleks vaadata, et kui valida tugeva õhukiirusega puhur, oleks see kooskõlas ka õhuhulga näitajatega. Üle 100 m/s õhuhulk on juba profimasina omadus, mida pigem sobib rakendada suurematel koristuspindadel. Näiteks 84 m/s on kodukasutaja jaoks vägagi võimas valik.

Tihti on toodete näitajates välja toodud võimsused ilma puhumistoru arvestamiseta, mis võib jätta tootest võimsama mulje, kui tegelikul kasutamisel. Seega tasub silma peal hoida ka puhumistoru kuju, läbimõõdu ja ventilaatori konstruktsioonil.

Omadused Tihtipeale keskendume liiga süvitsi vaid näitajatele ning unustame tehnikat valides mõelda iseendale. Aga mis kasu on võimsast puhurist, mida pead hoidma kas ebaloomulikus asendis pikka aega või millel on piisavalt raskust, et tunned, kuidas käsi töö käigus kangeks kisub? Selleks tasub ka valimisel alati silmas pidada puhuri kaalu. Akumootoriga puhurid on üldiselt bensiinipõhistest kergemad.

Teine asi, millele puhuri valides tihti ei mõelda, on selle lisaomadused. Kas sa otsid puhuris vaid puhurit, mis aitaks lehed hunnikusse ajada, et siis need käsitsi prügikottidesse toppida? Või soovid sa nad sama masina abil ühtekokku koguda? Kui kaldud pigem teise variandi kasuks, tasub otsida endale n.ö 2-in-1 lehepuhur-imur, millega saab selle külge kinnitatud koti abil need masinasse otse sisse tõmmata ning hiljem neist kergelt niiviisi vabaneda. Imuri kasuks räägib ka puhuri kasutus muudel otstarbetel, nagu terrassi puhastus liivast või lahtisest mustusest, või garaaži või vihmaveerenni puhastamine.

Viimasena tuleks ka mõelda oma keskkonnale. Kas sinu ümbruskond on müratundlik? On sinu ligiduses koolimaja, haigla või lasteaed? Kui lehepuhurit kasutada avaliku ruumi koristamiseks, nagu näiteks avalikus pargis või kortermajade ümbruses, on vaiksed töötingimused samuti olulised. Keegi ei taha koristamisel ära teenida naabrite kurjasid pilke.

Tööriistamaailma valikus on hetkel saadaval kuni 72 lehepuhurit igast hinnaklassist, millest valdav enamik on akumootori põhised. Tutvu valikuga ja loodame, et leiad endale selle sobiliku abilise, kes sinu sügisesed koristuspäevad kiireks ja mugavaks teeb.

Ilmselt pole paljud Saksamaal Stuttgarti lähistel asuv 55 000 elanikuga väikelinna Waiblingeni nime kuulnudki. Aga kuna paik asub... Loe edasi
Tekstiilpindu leidub küllaldaselt nii kodudes, kontorites kui ka mujal. Sellised pinnad mängivad olulist rolli ruumi hubasuse, soojuse ja mugavuse lisamisel, aga... Loe edasi
Parima teenindusega pank Eestis LHV järelmaks teeb ostmise mugavaks SEB - Eesti suurpank Itella Smartpost - Mugavaim ja kiireim postipakkide saatmine üle Eesti Omniva pakiautomaadid SVEA järelmaks Luminor Pank Swedbank Coop Pank