keri üles
EsilehtBlogiKuidas validaKuidas valida ketassaagi – tööriistamaailma nõuanded

Kuidas valida ketassaagi – Tööriistamaailma nõuanded

Kuidas valida ketassaagi

Kui sul on vaja kiiresti teha täpne lõige puidus, siis ei ole vaja kaugemale vaadata kui ketassaag.

Kuna tänapäeval on akude võimsus juba piisavalt suur, siis esimese küsimusena oleks mõistlik küsida – kas akuga või juhtmega ketassaag?

Aku pealt töötav ketassaag annab juurde mobiilsust, aga samas võib tekkida puudujääke kui on tarvis pikemalt tööd teha. Samuti on akuketassaagide valik väiksem. Kui tunned huvi akuketassaagide vastu, siis vaata kindlasti siia akusaagide kategooriasse.

Selles juhises keskendume juhtmega ketassaagidele. Juhendi eesmärgiks on teha sinu valikut lihtsamaks, et leiaksid just sulle sobiva ketassae.

 

Lõikesügavus, kalded ja lõikevõime

Kaldlõige juhtsiinil

Lõiksügavuse jälgimisel vaata lõikesügavust 0° juures. See number näitab kui sügavale sul on võimalus saagida ilma kaldenurka muutmata. Enamasti tuuakse välja ka lõikesügavus 45° juures.

Kui plaanid teha kaldlõikeid, siis on kindlasti oluline vaadata seda, et alusplaadi kallet oleks võimalik muuta. Tüüpiliselt on see 45° ja 90° vahel.

Saeketas

 

Saekettad on väga olulised, sest su valitud saag töötab kõige paremini ainult siis, kui oled valinud õige ketta plaanitava lõike jaoks. Samuti on lõike puhul oluline, et lõikseügavus oleks õigesti valitud. Tavaliselt peaks lõigatavast materjalist läbi ulatama ainult saeketta hambad.

Vaata meie saeketaste põhivaliku tutvustust siit.


Kiirus ja kontroll

Mootori võimsus on oluline. Lihtsalt öeldes, mida suurem number, seda parem. Miks? Suurema võimsusega mootor veab saeketast tavaliselt kiiremini ringi ja mida suuremad on tera pöörded, seda parem on lõigata – jus sae kontrollimise mõttes.

Seega – rohkem võimsust võrdub parema kontrolliga ning parem kontroll annab võimaluse lõigata läbi kõvematest materjalidest. Võimsam mootor tavaliselt annab ka võimaluse kasutada suuremaid saekettaid.

Kokkvõtvalt – valiku tegemisel arvesta ka tera kiirusega.


Sukelduda või mitte

Kui su päev koosneb ühest sukelduslõikest teise järel, siis on mõistlik investeerida sukeldussaagi.
Näiteks Boschi GKT 55 GCE professionaalile või kodukasutajale Scheppachi PL55

Sukeldussaagimine

Kui plaanid sukelduslõikeid teha harva, siis on võimalik need ära teha ka tavalise ketassaega.
Lõikesoone kiil

 

See muidugi eeldab, et sael ei oleks lõikesoone kiili või siis seda saab eemaldada. Seetõttu on ka see üks punkt mida jälgida ketassae valimisel. Samas aga tuleb meeles pidada, et see lõikesoone kiil on sinna pandud sinu turvalisuseks aidates vältida tagasilööke saagimise ajal.



Juhtsiin
Ketassae juhtsiin

Kui sul on vajadus teha pikki ja täpseid lõikeid, siis kindlasti jälgi, et sinu valitavat ketassaagi oleks võimalik ühendada juhtsiiniga. Tootjad teevad neid erinevalt ja sobivuse mõttes peaks kindlasti võtma juhtsiini samalt tootjalt kes on tootnud sinu ketassae.

Milline ketassaag on sinu jaoks õige?

Vaata meie väikest võrdlustabelit allpool, et saaksid võrrelda erinevate tootjate nagu Metabo, Makita, Bosch ja Milwaukee põhilisi masinaid. Et vaadata kogu meie juhtmega ketassaagide valikut, siis vaata siia kategooriasse.

Kui teil tekkis küsimusi ketassaagide kohta, siis võtke meiega julgelt ühendust lehe üleval ääres olevate kontaktide kaudu.
Ja kui leidsite, et see juhis oli teile kasulik, siis palun jaga seda ka oma sõpradega.

Sarnast võrdlust saate teha ka e-poes kui lisate ennast huvitavad tooted võrdlusesse

   KS 55 FS  Bosch GKS 190  Milwaukee CS 60  Makita 5704RK

Mudel

Metabo KS 55 FS

Bosch GKS 190

Milwaukee CS 60

Makita 5704RK

Mootori võimsus

1200 W

1400 W

1600 W

1200 W

Pöörete arv

5600 p/min

5500 p/min

5800 p/min

4900 p/min

Saeketta diam. x ava

160 x 20 mm

190 x 30 mm

184 x 30 mm

190 x 30 mm

Lõikesügavus 90°

55 mm

70 mm

61 mm

66 mm

Lõikesügavus 45°

39 mm

50 mm

49 mm

46 mm

Kaal

4 kg

4,2 kg

4,8 kg

4,9 kg